Genel Bilgiler

DOĞU KARADENİZ

 2 TEMMUZ; 07 AĞUSTOS(DOLMUŞTUR);13 AĞUSTOS(DOLMUŞTUR);14 AĞUSTOS ; 3 EYLÜL

2018

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET:

Değerli misafirlerimiz, sizleri saat 23:45’de Konya Devlet Tiyatrosu Önünden alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz.

Program

1.GÜN: KASTAMONU –SİNOP-SAMSUN

 

Sabah erken saatlerde Kastamonu’ya ulaşıyoruz. Kastamonu’da ikram edeceğimiz kahvaltının ardından Kastamonu gezimize başlıyoruz. Kara çomak Deresinin iki yakasına kurulmuş olan Kastamonu, Kurtuluş Savaşı’nda verdiği örnek mücadeleden sonra “Şehitler Diyarı” adıyla anılır olmuş. Burada, Hükümet Konağı, Şerife Bacı Anıtı’nı görüp Nasrullah Camii ve Meydanı’nı gezdikten sonra Kastamonu Kalesini ve Saat Kulesini panoramik olarak görüp  Sinop’a ulaşıyoruz. Küçük ve şirin bir ilimiz olan Sinop’ta, Maket Gemi Yapım Atölyeleri, liman, romanlara ve türkülere konu olmuş Tarihi Hapishaneyi gezip Sinop Liman Mevkisinde mola veriyoruz. Sinop’ta Boyabat ezmesi ve maket gemi atölyelerinden gemicik alabilirsiniz. Sinop gezimizi tamamladıktan sonra Gerze – Bafra – Alaçam istikametinden Samsun’a varıyoruz otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (PARK INN RADİSSON / SAMSUN VB.)

 

2.GÜN: SALI BOZTEPE – ORDU – GİRESUN- TRABZON

 

Otelimizde alınan kahvaltıdan sonra İlk olarak Samsun’da gezimizin simgesi haline gelen Atatürk anıtı, Samsun Gazi Müzesini ve Bandırma Vapuru (Maket) gezileri sonrasında Samsun Meydanında bulunan ATATÜRK Heykelini görüyoruz. Heykelin ilginç hikâyesini rehberimizden dinledikten sonra kısa bir yürüyüşle Gazi Müzesi’ne ulaşıyoruz. İlk olarak 1902 yılında Mantika Palas adıyla otel olarak açılan, I. Dünya Savaşı sonrasında kapatılan ve sonunda 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a geleceği haberiyle çok kısa sürede hazırlanarak emrine verilen konak, daha sonraları Atatürk’ün Evi olacaktır ve Ulu Önder bu konakta 3 kez konaklayacaktır. Bu güzel konağı gezip Atamızı yâd ettikten sonra Karadeniz’in küçük liman kasabaları eşliğinde,  Ünye, Fatsa üzerinden Ordu’ya varıyoruz. Burada teleferik ile yaklaşık 500mt yükseklikteki Boztepe çıkıyor ve Ordu şehrini fotoğraflıyoruz. Gezimizin ardından Trabzon’a hareket ediyoruz. Kayabaşı Yaylasına transfer oluyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.(KAYABAŞI YAYLA KENT/AKÇAABAT VB. )

 

3. GÜN TRABZON-RİZE

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Trabzon’a hareket ediyoruz. Trabzon’da İstanbul’daki Ayasofya’dan esinlenerek yapılmış 700 yıllık, ülkemizdeki en iyi korunmuş kiliselerden biri olan K. Ayasofya Müzesini (Cami)  ve Soğuksu tepesindeki Atatürk köşkünü gezdikten sonrayeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı’nın mimari harikasını tadilattan dolayı panoramik olarak görüyoruz.1650 Mt yükseklikte Sümela Manastırını panoramik olarak rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha büyüleneceksiniz. Sümela gezimizin ardından Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan İki Çay  Çay fabrikasında; dalından koparılan çayın demliğe gelene kadar geçirdiği evreleri görüyoruz. Çay fabrikasından ardından yol güzergahımızda bulunan Sürmene de bıçak alışverişimizden sonra otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde. (ÇAVUŞOĞLU OTEL/ÇAYELİ VB.)

 

4.GÜN BATUM-AYDER YAYLASI

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Gümrük İşlemleri sonrası Gürcistan’ın Batum şehrine geçiyoruz. Batum’da Botanik parkını geziyoruz. Muhteşem Karadeniz manzarasına sahip bahçede, hem yöreye özgü hem de başka iklimlere ait onlarca bitki çeşidini görmemiz mümkün.  Sonrasında şehirde yapacağımız serbest yürüyüş esnasında çok enteresan olan Amerikan Üniversitesi binası, Ters inşa edilmiş Beyaz Ev görülecek yerler arasında.Tekrar gümrük işlemlerini gerçekleştirerek Ayder Yaylası’na doğru hareket ediyoruz. 1300 mt. Yükseklikteki Türkiye’nin en meşhur yaylasına Hala Deresini takip ederek çıkıyoruz. Kısa bir yürüyüş molası sonrası Çamlıhemşin’de bulunan otelimize gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. (DERE BUTİK OTEL/ÇAMLIHEMŞİN VB.)

5.GÜN RİZE-UZUNGÖL-GİRESUN

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Uzungöl’e gidiyoruz. Yol güzergahımızda bulunan Rize Bezi Fabrika Satış Mağazasına uğruyoruz. Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungöl’de vereceğimiz serbest vakit sonrasında Giresun’a hareket ediyoruz. Giresun da Kale’nin gezilmesinin ardından otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde (RAMADA GİRESUN PİRAZİZ VB.)

6.GÜN GİRESUN-AMASYA-KONYA

Otelimizde alınan kahvaltı sonrasında Amasya’ya hareket ediyoruz. Elması ve Şehzadeleri ile ünlü olan Amasya gezimizde Şehzadeler Müzesi , Saat Kulesi , Su boyu evleri ve Ferhat ile Şirin efsanesine ait Su Kanallarını gördükten sonra  Konya’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece geç saatlerde Konya’ya varıyoruz.

Bir başka Keleş Turizm organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI PEŞİN FİYAT                                         : 1200 TL                 
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI TAKSİTLİ                                               : 1250 TL                 
TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                                                        : 350 TL                   
7-12 YAŞ ÇOCUK                                                                                    : 750 TL                   
0-6 YAŞ ÇOCUK (Koltuk Almazsa Ücretsiz) Alırsa                           : 250 TL

 

NOT: Ödeme sırasına göre koltuk numarası verilecektir.                     

 

FİYATADAHİL OLAN HİZMETLER

* 5 Gece Belirtilen Otellerde veya Yayla Evlerinde Konaklama

* 6 Sabah Kahvaltısı

* 5 Akşam yemeği

* Ulaşım ve Araç İçi İkramlar

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Zorunlu Seyahat Sigortası 

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 

* Tüm Kişisel Harcamalar

* Öğle yemekleri

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Otel Ekstraları

* Ordu/ Boztepe teleferik ücretleri

* Yurtdışı Çıkış Fonu (15 TL)

 

NOT:

Tur programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde tur rehberi gerektiğinde değişiklik yapabilir.

Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda sorumluluk yoktur.

Sümela Manastırı tadilatta olup o tarihlerdeki durumuna göre programa eklenip, çıkarılacaktır.