Kudüs Turumuz

Kudüs Turumuz

UÇUŞ DETAYLARI ( TÜRK HAVAYOLLARI İLE ATATÜRK HAVALİMANI )

KONYA GİDİŞ DÖNÜŞ  İÇ HAT BAĞLANTISI DAHİL
TK786   20 ŞUBAT 2017 IST/TLV   13.15 – 14.25
 TK791   24 ŞUBAT 2017 TLV/IST   01,00 – 04,10

“ ÖRNEK PROGRAM “

 UÇUŞ DETAYLARI (TÜRK HAVAYOLLARI İLE ATATÜRK HAVALİMANI) 

1.GÜN: İSTANBUL TELAVİV KUDÜS

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde KELEŞ Turizm Kontuarında buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları ile Tel Aviv’e hareket ve Tel Aviv uluslararası Ben Gurion Havaalanına varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından rehberimiz tarafından karşılanma. Kudüs’e hareket ( 70 km. ) ve Zeytin Dağından Kudüs’ün genel görüntüsü eşliğinde Kudüs ile ilgili tarihi bilgi takdimi. Selman-ı Farisi r.a ve Rabiatül Adeviyye hazretlerinin kabirlerini ziyaret. Sion Tepesinde Hz. Davud a.s makamını ziyaret. Otelimize yerleşme. Akşam ve yatsı namazının edası için Mescidi Aksa’ya gidiş ve dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.GÜN: LUT GÖLÜ ERİHA NEBİ MUSA A.S

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltıdan sonra dünyanın en çukur bölgesi olan ve Lut kavminin helak olduğu, içinde hiçbir canlının yaşamadığı Lut Gölü’nün (Ölü Deniz ) görülmesinin ardından  Eriha’ya hareket.  Hz. Musa a.s’ın  külliyesinin  ziyaret edilmesi. Akşam ve yatsı namazlarının edası için Mescidi Aksa’ya gidiş ve dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜN:AL HALİL NEBİ YUNUS A.S

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. El Halil şehrine hareket. Bölge halkının 4. Harem olarak vasfettiği Hz. İbrahim ve Sare Annemiz, Hz.İshak ve Refika Annemiz, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf peygamberlerin kabirlerinin bulunduğu külliye ve camiinin ziyareti. Dönüş yolu üzerinde Hz. Yunus kabrinin ziyareti sonrası Kudüs’e dönüş. Şam kapısından başlayarak eski şehir çarşı içinden  Mescid-i Aksa’ya  Baburrahme ve Yusufiye kabristanlığı çevre gezileri sonrası serbest zaman. Namazların Mescid-i Aksa’da edası. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.GÜN: KUDÜS MESCİD-İ AKSA YAFA TEL AVİV İSTANBUL

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltıdan sonra eşyalarımızla birlikte otelden ayrılış. Bizanslılarca inşa edilen Kıyamet Kilisesi ve Hz. Ömer Mescidi ziyaret edilecek.  Burak Mescidi, Mervan Mescidi, Kadim Aksa Camii ziyareti ve Mescid-i Aksa Hareminde Cuma namazının edası. Yahudiler için dünya üzerindeki en kutsal mekan olan Ağlama duvarı ile Sultan Süleyman‘ın yaptırdığı su bendinin görülmesi. Telavive hareket. Panoramik Tel Aviv turunun ardından Yafa’daki Mahmudiye Külliyesi, Karakol Binası ve Çeşme ile Sultan Abdulhamit’in tahta çıkışının 25. yılında yapılan Saat Kulesi’nin görülmesi. Serbest zaman sonrası Telaviv Ben Gurion Havalimanı’na geliş.Türk Havayolları ile İstanbul’a uçuş ve Atatürk Havalimanına varış.

Konyaya dönüş

Bir  başka KELEŞ TURİZM seyahatinde  buluşmak  dileğiyle…

Not: Rehberimiz yerel şartlardan dolayı gerekli gördüğünde içeriği aynı kalmak şartı   ile programda değişiklik yapabilir.

 ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

  • * Türk Havayolları ile gidiş- dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergisi
  • * Liste vize ve servis ücreti
  • * 4 yıldızlı otelde iki kişilik odalarda konaklama
  • * Otelde açık büfe sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
  • * Programda belirtilen tüm gezi, ziyaretler ve transferler
  • * Zorunlu Seyahat Sigortası
  • * Keleş Turizm rehberlik hizmetleri
  • * Seyahat seti
  • * İstanbul iç hat bağlantı ücreti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

  • * Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
  • * Öğle yemekleri
  • * Otel ekstraları ve kişisel harcamalar

KONAKLAYACAĞIMIZ OTEL

4* National  Hotel    Kudüs merkezi oteller

ÖNEMLİ NOTLAR

  • THY BAGAJ HAKKI 20 KG
  • Rehberimiz gerekli gördüğünde içeriği aynı kalmak şartı ile programda değişiklik yapabilir.
Tur programımız elimizde olmayan sebeplerden dolayı seyahat akışına göre program içeriği aynı kalmak şartı ile değişebilir, Anlayışınız için teşekkür ederiz.
 
OTEL
National Otel
3 Gece
600 mt.
    İkram Turizm  
 
650 USD
 USD
850 USD
 

 

KUDÜS’Ü TANIYALIM

Kudüs, tüm inançların tek bir çatı altında birleştiği ve aynı amaç uğruna geldikleri dünyadaki tek şehirdir. 

Binlerce yıldır camiler, kiliseler, sinagoglar bir arada bulunup Kudüs’ün yerleşim yerlerinde Müslüman, Hristiyan, Yahudi insanlar bir arada yaşayarak Dünya’nın hiçbir yerinde olmayan görüntüler oluşturur.

Yüce dinimiz İslam’ın en kutsal şehirlerinden birisi olan Kudüs, Hak dini gelmeden önce Hristiyanlık ve Yahudilik içinde onlarca mucizeye tanıklık etmiştir.

Kutsal şehir Kudüs’de ki Mescid–i Aksa Müslümanlar’ın ilk kıblesidir. Müslümanlar’ın 1.5 yıl gibi bir süreçte kıblesi olarak kalmıştır. Yüce dinimiz İslam’ın en kutsal üçüncü şehri olarak geçer. Mekke’de ki yapılacak bir ibadetin on bin, Medine’de bin ve Kudüs’te beş yüz kat sevabı olduğu Hadis-i şerifi vardır.

Kudüs’ün İslamiyet’deki özel  yeri ve kudsiyeti anlatmakla bitmez. Müslümanlar’ın ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’yı bağrında barındırması ve Resulullah (s.a.v)’in isrâ ve Miraç mucizesine şâhid olması bu üstünlüğünün sebeplerinin başında gelir. Yüce Allah, Kur’anı Kerim’de şöyle buyurur: 

“Kulunu, kendisine birtakım ayetlerimizi göstermek için bir gece Mescid-i Haram’dan çevresini mübarek kıldığımız Mescidi Aksa’ya yürütenin şanı pek yücedir.” (İsra, 17/1) 

Son yıllarda Siyonist işgalcilerin Kudüs ve çevresiyle alakalı hain planlarını hepimiz duymaktayız. Mescid-i Aksa’nın altında kazı çalışması yaparak yıkılmasına davetiye çıkarması, Müslümanlar’ın Kudüs’ten çıkarılarak onların yerine Yahudi yerleşimcilerin getirilmesi, İsrailli askerlerin halkı baskı altında tutup sürekli silaha başvurmaları bunlardan birkaçıdır.

Bu sebepledir ki Müslümanlar olarak Kudüs’e maddi, manevi destek vererek sahip çıkmamız gerekmektedir. Özellikle son yıllarda Müslümanlar olarak yoğun bir şekilde Kudüs turlarıdüzenlenmeye başlamıştır. Ülkemizdeki maddi durumu yeterli olan insanların Kudüs turlarına ilgisi gayet tatminkar düzeydedir.