Kudüs Turumuz

Kudüs Turumuz

UÇUŞ DETAYLARI ( TÜRK HAVAYOLLARI İLE ATATÜRK HAVALİMANI )
TK794   24 EKİM 2017 IST/TLV   11.05 – 13.20
TK789   27 EKİM 2017 TLV/IST   21.45 – 00.05
1.GÜN: ( 24 EKİM Salı ) İSTANBUL TELAVİV KUDÜS
İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde Keleş Turizm Kontuarında sabah saat 08.30 da buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 794 sefer sayılı uçağı ile saat 11:05’ de Tel Aviv’e hareket ve yerel saat ile sabah 13:20 de Tel Aviv uluslararası Ben Gurion Havaalanına varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından rehberimiz tarafından karşılanma. Kudüs’e hareket ( 70 km. ) ve Zeytin Dağından Kudüs’ün genel görüntüsü eşliğinde Kudüs ile ilgili tarihi bilgi takdimi. Selman-ı Farisi r.a ve Rabiatül Adeviyye hazretlerinin kabirlerini ziyaret. Sion Tepesinde Hz. Davud a.s makamını ziyaret. Otelimize yerleşme. Akşam ve yatsı namazının edası için Mescidi Aksa’ya gidiş ve dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
2.GÜN: ( 25 EKİM Çarşamba ) LUT GÖLÜ ERİHA NEBİ MUSA A.S
Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltıdan sonra dünyanın en çukur bölgesi olan ve Lut kavminin helak olduğu, içinde hiçbir canlının yaşamadığı Lut Gölü’nün ( Ölü Deniz ) görülmesinin ardından Eriha’ya hareket. Hz. Musa a.s’ın külliyesinin ziyaret edilmesi. Akşam ve yatsı namazlarının edası için Mescidi Aksa’ya gidiş ve dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
3.GÜN: ( 26 EKİM Perşembe ) AL HALİL   NEBİ YUNUS A.S
Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. El Halil şehrine hareket. Bölge halkının 4. Harem olarak vasfettiği Hz. İbrahim ve Sare Annemiz, Hz.İshak ve Refika Annemiz, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf peygamberlerin kabirlerinin bulunduğu külliye ve camiinin ziyareti. Dönüş yolu üzerinde Hz. Yunus kabrinin ziyareti sonrası Kudüs’e dönüş. Şam kapısından başlayarak eski şehir çarşı içinden Mescid-i Aksa’ya Baburrahme ve Yusufiye kabristanlığı çevre gezileri sonrası serbest zaman. Namazların Mescid-i Aksa’da edası. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
4.GÜN: ( 27 EKİM Cuma ) KUDÜS MESCİD-İ AKSA YAFA TEL AVİV İSTANBUL
Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltıdan sonra eşyalarımızla birlikte otelden ayrılış. Bizanslılarca inşa edilen Kıyamet Kilisesi ve Hz. Ömer Mescidi ziyaret edilecek. Burak Mescidi, Mervan Mescidi, Kadim Aksa Camii ziyareti ve Mescid-i Aksa Hareminde Cuma namazının edası. Yahudiler için dünya üzerindeki en kutsal mekan olan Ağlama duvarı ile Sultan Süleyman‘ın yaptırdığı su bendinin görülmesi. Telavive hareket. Panoramik Tel Aviv turunun ardından Yafa’daki Mahmudiye Külliyesi, Karakol Binası ve Çeşme ile Sultan Abdulhamit’in tahta çıkışının 25. yılında yapılan Saat Kulesi’nin görülmesi. Serbest zaman sonrası Telaviv Ben Gurion Havalimanı’na geliş. 21:45’de Türk Havayollarının TK789 ile İstanbul’a uçuş ve saat 00.05’da Atatürk Havalimanına varış. 
Bir başka KELEŞ TURİZM seyahatinde buluşmak dileğiyle…

Tur programımız elimizde olmayan sebeplerden dolayı seyahat akışına göre program içeriği aynı kalmak şartı ile değişebilir, Anlayışınız için teşekkür ederiz.
 
  Tarih Parkur Sefer Sayısı Kalkış Saati Varış Saati
Gidiş 24 EKİM 2017 Salı ucakİstanbul Atatürk – Tel Aviv TK 794 11:10 13:20
Dönüş 27 EKİM 2017 Cuma ucakTel Aviv – İstanbul Atatürk TK 789 21:45 00:05
 
OTEL
National Otel
3 Gece
600 mt.
    İkram Turizm  
 
590 USD
590 USD
770 USD

KUDÜS’Ü TANIYALIM

Kudüs, tüm inançların tek bir çatı altında birleştiği ve aynı amaç uğruna geldikleri dünyadaki tek şehirdir. 

Binlerce yıldır camiler, kiliseler, sinagoglar bir arada bulunup Kudüs’ün yerleşim yerlerinde Müslüman, Hristiyan, Yahudi insanlar bir arada yaşayarak Dünya’nın hiçbir yerinde olmayan görüntüler oluşturur.

Yüce dinimiz İslam’ın en kutsal şehirlerinden birisi olan Kudüs, Hak dini gelmeden önce Hristiyanlık ve Yahudilik içinde onlarca mucizeye tanıklık etmiştir.

Kutsal şehir Kudüs’de ki Mescid–i Aksa Müslümanlar’ın ilk kıblesidir. Müslümanlar’ın 1.5 yıl gibi bir süreçte kıblesi olarak kalmıştır. Yüce dinimiz İslam’ın en kutsal üçüncü şehri olarak geçer. Mekke’de ki yapılacak bir ibadetin on bin, Medine’de bin ve Kudüs’te beş yüz kat sevabı olduğu Hadis-i şerifi vardır.

Kudüs’ün İslamiyet’deki özel  yeri ve kudsiyeti anlatmakla bitmez. Müslümanlar’ın ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’yı bağrında barındırması ve Resulullah (s.a.v)’in isrâ ve Miraç mucizesine şâhid olması bu üstünlüğünün sebeplerinin başında gelir. Yüce Allah, Kur’anı Kerim’de şöyle buyurur: 

“Kulunu, kendisine birtakım ayetlerimizi göstermek için bir gece Mescid-i Haram’dan çevresini mübarek kıldığımız Mescidi Aksa’ya yürütenin şanı pek yücedir.” (İsra, 17/1) 

Son yıllarda Siyonist işgalcilerin Kudüs ve çevresiyle alakalı hain planlarını hepimiz duymaktayız. Mescid-i Aksa’nın altında kazı çalışması yaparak yıkılmasına davetiye çıkarması, Müslümanlar’ın Kudüs’ten çıkarılarak onların yerine Yahudi yerleşimcilerin getirilmesi, İsrailli askerlerin halkı baskı altında tutup sürekli silaha başvurmaları bunlardan birkaçıdır.

Bu sebepledir ki Müslümanlar olarak Kudüs’e maddi, manevi destek vererek sahip çıkmamız gerekmektedir. Özellikle son yıllarda Müslümanlar olarak yoğun bir şekilde Kudüs turlarıdüzenlenmeye başlamıştır. Ülkemizdeki maddi durumu yeterli olan insanların Kudüs turlarına ilgisi gayet tatminkar düzeydedir.