Doğu Karadeniz Turumuz

Doğu Karadeniz Turumuz

24 TEMMUZ 

(6 GECE – 6 GÜN)

SAMSUN – ORDU – GİRESUN – TRABZON – RİZE – BATUM – AMASYA

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET:  KONYA – SAMSUN

Saat 22.30 da  Samsun’a hareket ediyoruz.

Program

1.GÜN:  SAMSUN – BOZTEPE – ORDU – GİRESUN- TRABZON

Terme’de ikram edeceğimiz sabah kahvaltısının ardından Karadeniz’in küçük liman kasabaları eşliğinde,  Ünye, Fatsa üzerinden Ordu’ya varıyoruz. Burada teleferik ile yaklaşık 500mt yükseklikteki Boztepe çıkıyor ve Ordu şehrini fotoğraflıyoruz. Gezimizin ardından Trabzon’a hareket ediyoruz. Öğle yemeği sonrası  Kayabaşı Yaylasına transfer oluyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.(KAYABAŞI YAYLA KENT)

 

2.GÜN:   TRABZON

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından sonra yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı’nın mimari harikasını tadilattan dolayı panoramik olarak görüyoruz. 1650 Mt yükseklikte Sümela Manastırını panoramik olarak rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha büyüleneceksiniz. Öğle yemeği molası sonrası Uzungöl’e gidiyoruz. Yol güzergahımızda Sürmene’de bıçak alışverişimizi yapıyoruz. Uzungöl’de yapacağımız çevre gezisi sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.(SEZGİNLER HOTEL)

 

 

3.GÜN:  TRABZON – RİZE

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından ardından Ayder Yaylası’na doğru hareket ediyoruz. Yol güzergâhında Rize’de Rize Bezi fabrika satış mağazasını geziyor ve 1300 mt. Yükseklikteki Türkiye’nin en meşhur yaylasına Hala Deresini takip ederek çıkıyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molaları sonrası Rize’ye doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.(GRAND ÇAVUŞOĞLU HOTEL)

 

4.GÜN:   RİZE – BATUM – RİZE

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Gümrük İşlemleri sonrası Gürcistan’ın Batum şehrine geçiyoruz. Batum’da Botanik parkını geziyoruz. Muhteşem Karadeniz manzarasına sahip bahçede, hem yöreye özgü hem de başka iklimlere ait onlarca bitki çeşidini görmemiz mümkün.  Sonrasında şehirde yapacağımız serbest yürüyüş esnasında çok enteresan olan Amerikan Üniversitesi binası, Ters inşa edilmiş Beyaz Ev görülecek yerler arasında. Tekrar gümrük işlemlerini gerçekleştirerek otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.(GRAND ÇAVUŞOĞLU HOTEL)

 

5.GÜN:   RİZE – TRABZON – SAMSUN

Otelde alınan sabah kahvaltısının Trabzon’a hareket ediyoruz.Trabzon’da İstanbul’daki Ayasofya’dan esinlenerek yapılmış 700 yıllık, ülkemizdeki en iyi korunmuş kiliselerden biri olan K. Ayasofya Müzesini (Cami)  ve Soğuksu tepesindeki Atatürk köşkünü gezdikten sonra Giresun’a hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda bir çay fabrikasında; dalından koparılan çayın demliğe gelene kadar geçirdiği evreleri görüyoruz. Giresun’da kale gezilmesi sonrası Samsun’a hareket ediyoruz. Samsun’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde (HAMPTON BY HILTON )

 

 

6.GÜN:  SAMSUN – AMASYA – KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Samsun’da gezimizin simgesi haline gelen Atatürk anıtı, Samsun Gazi Müzesini ve Bandırma Vapuru (Maket) gezileri sonrasında Amasya’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeği alınması sonrası Elması ve Şehzadeleri ile ünlü olan Amasya gezimizde  Şehzadeler Müzesi , Saat Kulesi , Su boyu evleri ve Ferhat ile Şirin efsanesine ait Su Kanallarını gördükten sonra  Konya’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece geç saatlerde Konya’ya varıyoruz.

Bir başka Keleş Turizm  organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI FİYAT : 1000 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI : 300 TL

7-12 YAŞ ÇOCUK : 650 TL (İKİ YETİŞKİN YANINDA GEÇERLİDİR )

0-6 YAŞ ÇOCUK : KOLTUK ALMAZSA ÜCRETSİZ

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 5 Gece Belirtilen Otellerde veya Yayla Evlerinde Konaklama

* 6 Sabah Kahvaltısı

* 5 Akşam yemeği

* Ulaşım ve Araç İçi İkramlar

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Zorunlu Seyahat Sigortası 

 

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 

* Tüm Kişisel Harcamalar

* Öğle yemekleri

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Otel Ekstraları

* Ordu/ Boztepe teleferik ücretleri

* Yurtdışı Çıkış Fonu (15 TL)

 

NOT:

Tur programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde tur rehberi gerektiğinde değişiklik yapabilir.

Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda sorumluluk yoktur.

Sümela Manastırı tadilatta olup o tarihlerdeki durumuna göre programa eklenip, çıkarılacaktır.

 

 

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.